Açık Havada Eliptik Bisiklet Kullanımı - 2

Diğer faydaları (ElliptiGO)…

2016 yılında piyasaya çıkan ElliptiGO ARC!
Riske girmeden ağır bir antreman yapabilirsiniz: Farkına varacağınız ilk şeylerden bir tanesi kalp atış hızınızın koşu antremanlarındaki kadar yüksek olacağıdır. Bunun sebebi ayakta, vücut ağırlığınızı kullanarak sürüş pozisyonunda olmanız ve süratiniz arttıkça daha belirgin şekilde hissedeceğiniz rüzgar direncidir.

Ayak platformları sıradan bir eliptik cihazdakilere göre daha yakın tasarlanmıştır ve hareket aralığınız koşarkenki adım aralığınıza yakındır. Diğer bir ifade ile bu; bel, sırt ve boyun bölgenize yük bindirmeden yapılan yüksek yoğunluktaki bir koşu hareketidir. Bu durum hiç koşmayan veya koşmakta zorluk çekenler için muhteşem bir seçenektir.

Rampaları dağ keçisi gibi tırmanır

ElliptiGO 8C / Rampa tırmanışı
ElliptiGO’nun, efektif bir şekilde yokuş turmanabilmesi ve sürücüsünün karın bölgesi ile bacak kaslarını kuvvetlendirmesine olanak sağlayan 8 vitesi bulunur. Ayak ucundan destek alınarak yapılan koşma hareketinin aksine ElliptiGO sürerken ayağınızın tabanı düz bir konumda ayak platformuna basar, gereken desteği ayağınızın orta kısmı ile tabanından alırsınız. Böylece her ileri-geri harekette kalça kaslarınızı çok verimli çalıştırmış ve güçlendirmiş olursunuz. Uzman fizyoterapistlere göre zayıf kalça kasları koşu esnasında size şiddetli ağrı ve sızı olarak geri dönüp ciddi sağlık problemleri doğurabilir. Karın bölgesi ve özellikle üst bacak kaslarınızı geliştirmek isterseniz ElliptiGO’yu düz bir zeminde yüksek viteste sürmek yeterli olacaktır. Daha ilk metrelerde çalıştırdığınız bölgedeki kaslarınızın yanmaya başladığını hissedeceksiniz.

Taşıma ve saklama

ElliptiGO 8C / Araba bagajında taşıma
ElliptiGO sıradan bisikletlere göre biraz daha uzundur ancak arabanızın arka koltukları yatabiliyor ise bagaj kısmından sokarak hemen hemen her marka arabaya sığdırabiliyorsunuz. İşin saklama tarafına gelince; Çok dikkat çeken bir ürün olduğu için evinizin bahçesinde açık hava bir ortamda kilitleyip bırakırsanız merak edip kurcalayanı emin olun çok fazla olacaktır. Evinizin veya oturduğunuz apartmanın eşya veya bisiklet koymak için bodrum katında bir yeri var ise ideal olduğunu söyleyebiliriz. “Fazla uzak kalmaya dayanamıyorum” derseniz dikey şekilde asansöre bindirip katınızdaki apartman boşluğunda veya dairenizin balkonunda da güvenli şekilde muhafaza edebilirsiniz.   

İletişim Bilgilerimiz


Bayar Caddesi Anadolu Sitesi A Blok No:38/33, 34736 Kozyatağı İSTANBUL


This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


İstanbul: +90 (533) 364 4121
İstanbul: +90 (533) 345 1328
Ankara: +90 (533) 689 3185

KronoSpor @ Twitter