Tasarım

Şekil ve içerik... Kesinlikle İtalyan tasarımı!

TasarımBüyük bir tekerlek ve iki boynuz… Eşsiz tasarımı, denge ve dinamizmin uyumu sayesinde Ciclotte hemen dikkati çeker ve hayranlık uyandırır.

Ciclotte, benzersiz tasarımı ve üretimde kullanılan özel malzemeleri ile yüzde yüz bir İtalyan tasarımıdır. Ciclotte’un üretiminde de yenilikçi bakış açısı kendisi göstermiş ve karbon, çelik ve cam elyaf (fiberglas) kullanılmıştır. Projenin temel taşı olan büyük tekerlek, 1800'lü yılların sonlarında kullanılmış olan tek tekerlekli bisikletleri anımsatır.

Ciclotte, sektörde devrim sayılabilecek olan episikloit transmisyon sisteminin sade ve sofistike mühendisliği sayesinde, tekerlekli bisiklet dinamikliğini yeni baştan yaratmıştır.

Ciclotte'un en belirgin özelliklerinden bir tanesi de tamamen ergonomiye dayalı; gereksiz ayrıntılara yer vermeyip, kullanılan ekipmanlarda ve montajda gösterişten uzak ve sade kullanım konseptini ön plana çıkaran; AR-GE çalışmalarının sonucu olan teknolojik yaklaşımıdır.

Tasarımcı: Luca Schieppati

Luca Schieppati1979 İtalya doğumludur. Lise eğitiminden sonra Milano Politeknik'ten Endüstriyel Tasarım diploması almıştır. Halen grafik sanatlar ve bilgisayar grafikerliği dersleri vermekte olduğu Avrupa Tasarım Enstitüsü'nde (IED Moda Lab) profesör olarak görev yapmaktadır.

2007 yılında Roberto Giolitto (Fiat 500) ve Marco Lambro (Piaggio Mp3) ile birlikte Muoviti Fikirler Yarışması sözcülüğünü yapmıştır.

Aralık 2007'de ise Milano Triennial'deki Triennial Tasarım Müzesi'nde Cicló projesi ile yeraldı.

Projeleri ulusal ve uluslararası birçok fuarda yer almıştır. (The New Italian Design Milan/Madrid; Milan Made in Design Peking/Shanghai; Festival of Creativity Florence; DAS Design After School Rome)

İletişim Bilgilerimiz


Bayar Caddesi Anadolu Sitesi A Blok No:38/33, 34736 Kozyatağı İSTANBUL


This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


İstanbul: +90 (533) 364 4121
İstanbul: +90 (533) 345 1328
Ankara: +90 (533) 689 3185

KronoSpor @ Twitter