Vaka Çalışmaları: Christine Kennedy

Christine Kennedyİrlanda kökenli olan Christine koşuya 27 yaşında Dublin Maratonunu izledikten sonra başladı. Maraton için antreman yapmaya başlayacağından ve bir gün kazanacağından ailesine ilk bahsettiğinde ailesi onun şaka yaptığını sandı. Ailesinin bu inançsızlığı onu daha hırslandırdı ve 5 yıl sonra Dublin Maratonu’nu kazandı.

Bu azmi sayesinde ABD Masters 5.000 m, 10.000 m ve 15.000 m gibi birçok yarışta dereceler elde etti.

Yaklaşık 5 yıl kadar önce sırtında iki tane bel fıtığı oluştu ve antremanlarını yapamamaya başladı. Sonrasında baldırından da küçük bir sakatlık geçirdi. Christine şöyle diyor: “Sakatlığınız tam olarak düzelse dahi mental açıdan antreman yapmakta güçlük çekiyorsunuz. Üstelik iyileşme döneminde içinizde sürekli bir tekrar sakatlanır mıyım endişesi olduğu için kendinizi tam olarak antremana veremiyor ve yeteri kadar ağır idmanlar yapamıyorsunuz. Masters koşucusu olarak cross training in ne kadar önemli olduğunu biliyorum fakat söylemek yapmaktan emin olun çok daha kolay. İşte bu yüzden ElliptiGO’yu çok seviyorum. Kendimi son derece fit hissettiriyor, eski sakatlıklarımı nüksettirmiyor ve ayrıca iyileşme döneminde kendimi çok daha rahat ve mutlu hissediyorum”. Christine haftalık programındaki 3 koşu antremanı yerine ElliptiGO ile antreman yapıyor ve bunun kendisine ekstra avantaj sağladığına inanıyor.

“Bu seviyede yarışmaya devam edeceksem avantaja dönüştürmek için herşeyi kullanmam gerekir. Diğer koşucular beni ElliptiGO üzerinde gördüklerinde “İşte Christine’nin sırrı” diyorlar. Ve haklılar. Mental ve fiziksel açıdan üst seviyede olmamı sağlıyor. 2012 yılında geçmiş başarılarımı tekrarlamak için ElliptiGO kullanmak niyetindeyim”.

Bu ifadesinden sonra Christine, 2012 ABD Master Şampiyonasında 8.000 m ve 10.000 m’de şampiyon oldu.

İletişim Bilgilerimiz


Bayar Caddesi Anadolu Sitesi A Blok No:38/33, 34736 Kozyatağı İSTANBUL


This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


İstanbul: +90 (533) 364 4121
İstanbul: +90 (533) 345 1328
Ankara: +90 (533) 689 3185

KronoSpor @ Twitter