Genel Bilgiler

Marpo
  • Marpo Kinetics’in, tüm parçaları %100 Amerikan malı olup montajı da yine Amerika’da yapılmaktadır. Çalışma prensibi ise, bir taraftan çekildikçe diğer tarafta otomatik olarak kendini toplayan halat mekanizmasına dayanır. Halat her çekildiğinde güç çıkışını ayarlayan Dinamik Fren Sistemi (DMB) devreye girer. Bu sistem otomatik ve anlık olarak direnci sürekli ayarlar. Ne kadar hızlı çekilmek istenirse, halat da o kadar fazla direnç gösterir. Bu sayede izokinetiğe benzer antreman yapma imkânı sağlayarak kullanıcının sakatlanma riskini minimize eder.

  • Farklı duruş ve halat tutuş pozisyonları ile vücudun biceps, triceps, sırt, omuz ve quadriceps olmak üzere pek çok farklı kasını aynı anda çalıştırma özelliğine sahiptir. Bu kadar fazla kas grubunu çalıştırmasına karşın çok az yer kaplayarak işletme sahiplerine büyük avantaj sağlar. Montajı son derece basit ve kolaydır. Elektrik bağlantısına ihtiyaç duymadığı için çevrecidir ve işletme maliyeti yoktur. Temizliği basit ve kolaydır, belirli zaman aralıklarında ana gövdenin nemli bir bezle silinmesi yeterlidir. Başka bir bakım gerektirmez. Her iki yöne de çekilebilen özel tasarım halatı çok yumuşaktır, kullanırken eldivene ihtiyaç duyulmaz.

  • Marpo
  • Ana gövdesi üzerinde bulunan ayar kolu ile 7 farklı direnç seviyesinden biri kolayca seçilip yapılacak olan antremanın zorluk seviyesi ayarlanabilir. 1-3 arası direnç seviyesi daha çok kardiyo amaçlı olup 4-7 arası seviyeler ise kuvvet ve güç antremanları için idealdir. Elektronik gösterge paneli üzerinden anlık halat çekiş hızı, ne kadar süre çalışıldığı, gidilen mesafe ve antreman esnasında harcanan kalori değerleri takip edilebilir. Aynı ortamda bulunan diğer cihazlarla uyum sağlaması açısından ana gövde için gümüş ve beyaz, döşeme için de siyah, mavi ve burgonya renk seçenekleri mevcuttur.

  • V250, VLT, VMX ve VMX Three60’den oluşan dört farklı modeli bulunur. V250; gerçek halatla tırmanmayı simule eden ağırlık takviyeli model olup, vücut ağırlığını dengeleyerek her seviyeden fitness yapan kişilerin tırmanma egzersizinden faydalanabilmesini sağlar. VLT; kompakt, hafif ve kullanımı kolay bir modeldir. Hızlı sökülebilen oturağı sayesinde alt vücut egzersizleri, ayakta yapılan egzersizler ve engelli kişilerin kullanımı için uygundur. Güç, kardiyo kondisyon ve rehabilitasyon egzersizleri için idealdir. Dünya genelinde en çok kullanılan VMX modeli, 3 farklı noktada sabitlenebilen kızaklı taşıyıcısı sayesinde dikey, yatay ve diyagonal şekilde halat çekilmesine imkan verir. Halat yüksekliğinin, kavrama şeklinin ve çekiş yönünün değiştirilebilir olması çok işlevsel bir antreman cihazı olmasını sağlar. Halat pozisyonu değişimi kolayca ve hızlı bir şekilde yapılabilir. En son geliştirilen VMX Three60 modeli VMX’in tüm özelliklerine sahip olmakla birlikte çok modlu, çok kullanıcılı ve çok fonksiyonlu olma özellikleri ile aynı anda 3 farklı kişi tarafından kullanılabilmesini ve rekabetçi takım antremanları yapılabilmesini sağlar. Halat açısının değiştirilebilir olması, çekme, itme, squat, lunge, bükme ve döndürme gibi çok çeşitli hareketlerin yapılmasına imkân sunar.

İletişim Bilgilerimiz


Bayar Caddesi Anadolu Sitesi A Blok No:38/33, 34736 Kozyatağı İSTANBUL


This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


İstanbul: +90 (533) 364 4121
İstanbul: +90 (533) 345 1328
Ankara: +90 (533) 689 3185

KronoSpor @ Twitter